-

  
Menü
Ana Menü
    Ana Sayfa
    Haberler
    Üyeler
    Resim Galerisi
    Yazılar
    Forum
    Videolar
    Sohbet Odası
    Ziyaretçi Defteri
    Yeni Resim Galerisi

Kasabamız
    Tarihçe
    Coğrafi Konum

Resim Gönderme
    Resim Ekleme
    Resim Boyutu Küçültme

Eğlence
    Oyunlar
 
Mini Sohbet
 
İstatistikler
Üyeler
Son üyemiz : Bucali3235
Bugün : 0
Dün : 0
Kayıtlı üye : 933

Aktif Üyeler
 Aktif üye yok..
Sitede aktif
Üye : 0
Misafir : 2
Toplam : 2
Rekor : 48 kişi 25.02.2017
IP No : 3.233.220.21
Site sayacı
Bugün Tekil : 3
Bugün Çoğul : 3
Bugün Toplam : 6
----------------
Dün Tekil : 1
Dün Çoğul : 1
Dün Toplam : 2
----------------
Genel Tekil : 196800
Genel Çoğul : 238973
Genel Toplam : 435773
 
Son Girişler
Gulkentli (55056470.dk Önce)
YusufERDOGAN (56262475.dk Önce)
onpuan (59911203.dk Önce)
ecof32 (61650303.dk Önce)
kazim (61752534.dk Önce)
 
Takvim
« Mar Nisan
Pz Sl Çs Cm Ct Pa
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Tarihte 4 Nisan günü 0 olay var, Detaylar..
 
KORKMAZ’DAN İÇİŞLERİ KOMİSYONUNDA KAMU YÖNETİMİ DERSİ
  Haberler || Güncel Haberler
   KORKMAZ’DAN İÇİŞLERİ KOMİSYONUNDA KAMU YÖNETİMİ DERSİ

Hemşehrimiz Nevzat Korkmaz, kasabaların kapatılmasına maliyeti gerekçe gösteren iktidar milletvekillerine adeta kamu yönetimi dersi verdi...


Pazartesi günkü “Atatürk” tartışmasının yaşandığı ve gece geç saatlerine kadar devam eden TBMM İçişleri Komisyonu  yoğun mesaisine devam ediyor, Tasarının tümü üzerindeki görüşmelerin sona ermesinin ardından dün maddeler üzerinde görüşmeler esnasında söz alan, Isparta MHP Milletvekili, hemşehrimiz Nevzat Korkmaz Hükümetin nüfusu 2000’in altındaki belediyeleri kapatması teklifine tepki göstererek Isparta’da kapatılacak belediyeleri tek tek saydı ve mevcut durum bilgileri ile örnekler verdi. Bir saati bulan konuşmasının büyük bölümünde, komisyonda yer alan İçişleri Bakanı ve iktidar milletvekillerine seslenen Korkmaz, tasarının uygulamada doğuracağı sıkıntıları tek tek anlatarak yanlıştan biran önce dönülmesini istedi.
 
İşte Korkmaz'ın konuyla ilgili çarpıcı sözleri:
 
“Değerli milletvekilleri, devlet hizmetlerinin bazılarında marjinal maliyet, marjinal fayda hesabı yapılamaz. Çünkü, bazı hizmetler ortadan kaldırıldıktan sonra kıymeti anlaşılabilir. Bu belediyeleri ortadan kaldırdıktan sonra, bugün onların vermiş oldukları hizmeti yarın arayacak, ama maalesef atı alan Üsküdar’ı geçmiş olacak.
 
Değerli milletvekilleri, 2008’de, 2 binin altındaki belediyeleri kapatırken diyordunuz ki: “Kapatılan belediyeler dolayısıyla meydana çıkacak boşluğu, il özel idareleriyle dolduracağız. Şimdi, il özel idarelerini de kaldırıyorsunuz, ne ile dolduracaksınız bu boşluğu?
 
Değerli AKP milletvekilleri, on yıldır iktidardasınız. Belediyelerin tüzel kişiliklerini kaldırmada ortaya koyduğunuz “Zarar ediyorlar, borçları boyunu açtı.” cümleleri sizlere bir şey hatırlatıyor mu? Birazcık canınız sıkılacak ama ülkemizin borçlarının, 2002 yılında 220 milyar dolardan bugün 600 milyar dolara çıktığını hatırlatmak istiyorum. Sizler, “Güç bizde biz bu belediyeleri kapatırız.” diyorsunuz. Yarın, bu millet, kendisine söz sırası geldiğinde, “Bu Hükûmet ülkeyi zarara soktu, bunların mevcudiyet nedeni kalmamıştır, ampullerini söndürüp kepenklerini kapatalım.” dese -kimse gücenmesin- kendi düşen ağlamaz. Bugün yaptığınızda yarın size söylenecek bu sözün ne kadar isabetli olduğunu bugünden ikrar etmiş oluyorsunuz. Her zaman söyleme gelir kamu hizmetlerinin etkinliği, verimliliği ve maliyeti düşünüldüğünde yerleşim birimlerinin toplulaştırılması ve optimal nüfus büyüklüğüne ulaşılması önemli hususlardandır. Kapattığınız bazı belediyeler, yol üzerinde olan, ekonomik kapasiteleri büyümeye elverişli yerler ve bu toplulaştırmaya hizmet eden, gelecekte de hizmet edecek olan yerler. Bu yerleri desteklemek yerine bunları kapatıyorsunuz. Kendi ilimden örnek vermek istiyorum. Isparta’nın Yakaafşar, İslamköy, Barla, Gökçehöyük, Pazarköy, Güneykent, Aydoğmuş, İncesu, Büyükgökçeli, Uluğbey, Yassıören, Ayvalıpınar, Kasımlar, Kesme, Göksögüt, Körküler, Kumdanlı, Kuyucak, Özgüney, Sücüllü ve Yukarıkaşıkara…
 
Mesela, bunlardan Kumdanlı kasabasına bir baktığımız zaman, tarihi son derece eski. 1625 yılında, 36 köyden kurulmuş bir nahiye karşınıza çıkar. Yalvaç, Afyon Senirkent yolu üzerinde kurulmuş, lisesi, sağlık ocağı ve -kasaba merkezinde- onlarca bakkal dükkanı, kahvehaneler vesaire küçük esnaftan oluşan canlı bir merkezi var. Bu kararınız ile, Kumdanlı ve Kumdanlı’ya benzer yerlerin sönmesini sağlıyorsunuz. Ne yaptığınızın çok farkında olmadığınızı ve meseleye son derece yüzeysel ve bütüncül yaklaştığınızı düşünüyoruz. Milliyetçi Hareket Partisinin bugünkü, bundan sonraki çabası, “Basra harap olmadan Basra’yı kurtarma çabasıdır.” Bu, neredeyse maliyet fayda analizinden ibaret dar yaklaşımınızın, sosyal hayatımıza son derece olumsuz etkileri olacaktır."
Kaynak: www.ozyalvac.com

[ Ekleyen  (Gulkentli) | 18.10.2012 17:01:00 | Okunma : 2296 ]
            Oy : 5-Puan : 15


 

Son 5 Yorum

Henüz Yorum Yazılmamış.
Siz bir tane yazın..Yorum ekleyin..(Sadece üyeler)

Kodlar , Duygular (Smile'ler)
 

Üyelik
Kullanıcı : 
Şifre : 
Hatırla :   Gizli : 

  
 
Köşe Yazıları

Abdurrahman ÜSTÜNDAĞ

Deneme

Yusuf ERDOĞAN


 
Resimlerden
Galeriden seçmeler..
Resim Gönder

eşrefoğlu cami beyşehir
 
Anket
A mı? B mi? C mi?:)
A (66 %)
B (14 %)
C (19 %)
21 - Katılım
 
Kayan Yazı

MutIuIuğu tatmanın tek çaresi, onu payIaşmaktır.?

İnsan gözdür, görüştür, gerisi ettir. İnsanın gözü neyi görüyorsa, değeri o kadardır.

Öğretmen bir kandiIe benzer, kendini tüketerek başkaIarına ışık verir.

SabahIeyin erken kaIkarak, gecenin gündüz oImak izin geçirdiği değişime şahit oImayanIar, yeryüzünde hiçbir şey görmemişIerdir.

Önce farenin şerrini defet, sonra buğday biriktirmeye çalış.

 
İyiki Doğdunuz

» isakaravicir , 
 
© Kumdanlı Kasabası
Webmaster:Gulkentli
En iyi görüntüyü 1024*768 çözünürlükte Internet Explorer 4.0 ve üstü ile verir.
Website motorumuz © 2007 AspSitem Ay Yıldız.
Bu sayfa: 0,17 saniyede yorumlandı.