-

  
Menü
Ana Menü
    Ana Sayfa
    Haberler
    Üyeler
    Resim Galerisi
    Yazılar
    Forum
    Videolar
    Sohbet Odası
    Ziyaretçi Defteri
    Yeni Resim Galerisi

Kasabamız
    Tarihçe
    Coğrafi Konum

Resim Gönderme
    Resim Ekleme
    Resim Boyutu Küçültme

Eğlence
    Oyunlar
 
Mini Sohbet
 
İstatistikler
Üyeler
Son üyemiz : Bucali3235
Bugün : 0
Dün : 0
Kayıtlı üye : 933

Aktif Üyeler
 Aktif üye yok..
Sitede aktif
Üye : 0
Misafir : 4
Toplam : 4
Rekor : 48 kişi 25.02.2017
IP No : 3.233.220.21
Site sayacı
Bugün Tekil : 3
Bugün Çoğul : 3
Bugün Toplam : 6
----------------
Dün Tekil : 1
Dün Çoğul : 1
Dün Toplam : 2
----------------
Genel Tekil : 196800
Genel Çoğul : 238973
Genel Toplam : 435773
 
Son Girişler
Gulkentli (55056463.dk Önce)
YusufERDOGAN (56262467.dk Önce)
onpuan (59911195.dk Önce)
ecof32 (61650295.dk Önce)
kazim (61752526.dk Önce)
 
Takvim
« Mar Nisan
Pz Sl Çs Cm Ct Pa
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Tarihte 4 Nisan günü 0 olay var, Detaylar..
 
- Ziyaretçi defteri

Sende yaz

Yazan : YusufERDOGAN   Posta : hoyranemlak2006[at]hotmail.com
18.11.2018 14:43:14
Kıymetli hemşerilerime merhaba diyorum. Binnbir emekle zamanında bu siteyi kuran kardeşimize teşekkür ediyorum. Sizlerden de ricam bu sitede paylaşımlarda bulunun ki aktif olsun.

Yazan : Mustafa   Posta : mustafaaydin051[at]hotmail.com
26.12.2017 18:24:49
Merhaba kumdanli halkı.yalvac yöresinde ait terimlerin kelimelerin derlenmesi ve yine yöreye ait ağıtları tespit etmek için bir çalışma yapıyorum.bu konuda yardimlariniza ihtiyacım var.e mailine bildiğiniz kelime ve ağıtları gönderebilirsiniz sevinirim.tesekkurler

Yazan : Abdurrahman ÜSTÜNDAĞ   Posta : abdurrahmanustundag[at]gmail.com
18.02.2016 10:40:37
Merhaba,

2006 yılında Yalvaç' ta okuduğum dönemde kurmuştum siteyi ve tam 10 yıl geride kalmış, Kumdanlı Kasabası Web Sitemiz 10 yıldır açık.(hiçbir zaman maddi kısmını sıkıntı etmedim hemşehrilerimizin paylaşımda bulunacağı bir yer olsun diye) Başlarda çok heyecanlı idim her gün yeni üye yeni kişiler yeni resim ve haberler üye sayımız şu anda 930 kişi. Ama belli bir süre sonra vakit ayırmakta zorlandım. Tek başına altından kalkamadım yani. Bir kaç arkadaşa görev verdik fakat yine de başarılı olmadı. Sonra iş güç derken ıssız bir yer oldu burası. Yusuf Abi' nin dediği gibi sadece seçim olduğunda değil normal zamanlarda da kullandığımız yer olması gerek buranın. Bir de şunu söyleyeyim Facebook 2004 te kuruldu ve 2006 da artık tüm dünyaya açıldı Türkiye' de yayılması biraz zaman aldı yani siteyi ilk kurduğumuzda sosyal medya şimdi olduğu kadar aktif değildi o nedenle bu tarz siteler insanların çok girdiği yerlerdi. Köylümüz uzaktan yakından köyümüzde yeni bir şey var mı diye sitemizi ziyaret ediyordu, ama dediğim gibi sosyal medya artık her şeyin önüne geçti. Sayfalarca yazabiliririm... 

Şu anda olması gereken ne peki, öncelikle aslında olması gereken site altyapımızın değişmesi gerekiyor, görevlendirme yapılması gerekiyor tek kişi zorlanıyorum dediğim gibi iş, güç zamanla artan sorumluluk buraya vakit ayırmamı engelliyor.(köy sorumlusu ,Isparta sorumlusu gibi veya haber sorumlusu, video sorumlusu gibi bir görevlendirme yapmamız gerekiyor.Kategoriye göre değişebilir konuşur ayarlarız.)


Yazan : YusufERDOGAN   Posta : hoyranemlak2006[at]hotmail.com.
05.02.2016 17:32:06
 KIYMETLİ HEMŞERİLERİM.

Uzun zamandır bu siteye girmiyordum, bugün bir bakayım dedim, ben girmeyeli neler değişmiş?. Oda ne; en son 1,5 yıl önce benim yazdığımla kalmış. Kıymetli dostlarım burada bir şeyler paylaşmak için illa siyaset mi, seçim mi olması lazım. Tamam hep beraber o cenazeyi (belediyeyi) kaldırdık, rahatız yani. Ama Kumdanlı o tarihin derin izleri ile yine karşımızda ve bizimle beraber. Böyle bir siteyi kurmak kolay değil, kuran arkadaşımızdan Allah razı olsun. Ama yaşaması içinde bizlerin kullanması lazım.Gelin bu sitedebi şeyler paylaşın derim. Saygılarımla. 

                                                     Yusuf ERDOĞAN


Yazan : YusufERDOGAN   Posta : hoyranlilardernegi[at]hotmail.com
16.09.2014 19:09:13

HOYRANLILAR SOSYAL YARDIMLAŞMA, DAYANIŞMA

VE KÜLTÜR DERNEK BAŞKANLIĞI

                                                    ISPARTA

Sayı  :32.010.021/                                                                                                      16 /Eylül /2014

Konu : Miryokefalon Zaferi                                                   

KIYMETLİ BASIN MENSUPLARI

Yarın  Miryakefalon zaferinin 838’inci yıl dönümüdür. Sözlerime başlamadan önce bu tarihi zaferi  kazanan, ecdadımız  II.Kılıç Arslan ve ordusunu rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Yüce Türk Milleti’nin Tarihi gününü kutluyorum. Bu zaferle Anadolu’nun ebedi Türk yurdu olduğunun belgesi yani tapusu alınmıştır. Anadolu vatan yapılmıştır. Takip edilen iskan siyaseti ile de Türkmenlerin yerleşik hayata geçmeleri sağlanmıştır.

İşte biz Hoyranlılar Atalarımızın bize hediye ettiği bu coğrafyada gözlerimizi dünyaya açmış olmaktan onur, gurur duyuyoruz.

Her Türk’ün bu önemli zaferi sahiplenmesi ve kutlaması hakkıdır. Ancak savaşın yeri hakkında lobiler oluşturulması, tarihçi ve araştırmacıların savaş coğrafyasının  hep kendi memleketlerinde olduğunu  savunmaları doğru bir hareket tarzı değildir. Bu zaferden 105 yıl öncesinde ki Malazgirt zaferinin yeri tam belli ise  Miryokefalon ” Kumdanlı” zaferinin yeri neden belli olmasın ki .!

Konuyla ilgili zaman zaman sempozyumlar düzenlenmektedir. Davetsiz olmama rağmen 20 Haziran 2014 tarihinde SDÜ de yapılan sempozyuma katıldım. Üzüldüm dostlarım, aynı hamam aynı tas. Tarihçisi, araştırmacısı çıkıp konuşuyor. Ellerinde somut bir arşivi belge yok. Yorumlarıyla savaş yerini anlatmaya çalışıyorlar. Üzücü olansa, konuşmacıların % 90’ ının yorumlarında savaş yerini  kendi memleketlerinde göstermeleridir.1990 yılından beri, 24 yıldır şahsımda konu ile ilgili araştırma yapmaktayım ama  maalesef bir mesafe kaydedemedim. Ancak inanın o konuşmacılardan daha net bilgi ve yorum sahibiyim.

Evet; tarihi bir savaşın oluştuğu coğrafyanın tesbiti yorumlara bırakılamaz. Hoyranlılar Derneği olarak 2011 yılında Türk Tarih Kurumu Başkanlığı’na, yazı yazarak miryokefalon savaş yeri ile ilgili bilgi, belge ve kaynak istedik. Ve hayal kırıklığına uğradık. Konu ile ilgili basında medyada yazılan yazıları, makaleleri göndermişler bize. O zaman bende iddia ediyorum ki; savaş alanı Kumdanlı ovasıdır, yorumlarımla da bunu ispat ederim. Çok küçük bir isbat; kumdanlı bölgesinde Araplar,mısırlı mevkileri vardır ve miryokefalon savaşında dışarıdan destek için gelen arap-mısır askerlerinin konuşlandıkları yerler olarak bilinir.

 Ama olmaz; Savaş alanının tespiti yorumlarla değil arşiv çalışmaları ile yapılmalıdır. Savaşın tarihi belli, kimler arasında yapıldığı belli. Buradan Devletin yetkili kurumlarına sesleniyorum. Tartışmalarla, yorumlarla değil, Arşivlerle muharebe alanı tespit edilmelidir. Türk tarih Kurumunun sanırım Arge faaliyeti vardır. Sadece Türkiye Cumhuriyeti arşivleri değil, ilgili devletlerin arşivleri de araştırılmalıdır. Kendi tarihimizi incelediğimizde Osmanlı’dan bu tarafa çadırda bile olsa yapılan her toplantı kayıt altına alınmıştır. İlgili devletlerin arşivleri araştırıldığında mutlaka bir harita yada kayıta rastlanılacaktır. Miryokefalon savaş yerine son noktayı Devletimizin yetkili kurumları koymalıdır diyorum ve  ilgili kurumları göreve davet ediyorum.

Sözlerimi bitirirken, Milletimizin Bu Tarihi zaferini tekrar Kutluyor saygılar sunuyorum.

                                                                                                               Yusuf ERDOĞAN

                                                                                                                  HOYDER BŞK


Yazan : YusufERDOGAN   Posta : hoyranemlak2006[at]hotmail.com
27.03.2014 13:40:40
KUMDANLI' NIN DİKKATİNE!
İl özel idaresine yaptığımız ziyarette, kapanan belediyelerle ilgi yeni yapılanmadan dolayı belli bölgelerde hizmet ağırlık unsuru oluşturulacağını öğrendim.Ve Yalvaçta Çetince dediler.Orada yetkililerle yaptığım istişarede Hoyran bölgesine hizmet ha Çetince den gitmiş, ha Isparta'dan mesafe aynı dedim.
Hoyran bölgesine ve hatta merkez olması dolayısı ile Kumdanlı' ya da bir hizmet unsuru oluşturulursa faydalı olur düşüncemi ilettim.Sıcak baktılar. Seçilen muhtarım Yalvaç İl genel meclis üyeleri marifeti ile girişimde bulunurlarsa Yusuf ERDOĞAN' ın da destek vereceğinin bilinmesini isterim. Saygılarımla 
YUSUF ERDOĞAN 
MHP İl Genel Meclis Adayı

Yazan : YusufERDOGAN   Posta : hoyranemlak2006[at]hotmail.com
23.03.2014 14:47:34

              KUMDANLI EVLADINA SAHİP ÇIKTI

 Tüm  Kumdanlı’ya teşekkür ediyor,büyüklerimin ellerinden öpüyor,saygılar sunuyorum.  22 mart 2014 akşam saat 20:00da bizleri kabul ettiler, misafir ettiler. Büyük katılım sağladılar. Kumdanlı kabuğunu yırttı inşallah diyorum. Katılamıyanlarında gönlünün bizlerle olduğunu biliyorum. Ağzımdan çıkan her sözün sonuna kadar arkasında olduğumun bilinmesini istiyorum.           

Bu sert coğrafya nın  mert insanlarının gerektiğinde birlik olmalarının,tek vücut olmalarının hazzını yaşadık hep birlikte o gün.

Bu veşile ile evladınız olarak. 30 mart 2014 Pazar sabahı yine tek vücut olmayı arzu ediyor, DESTEK SİZDEN HİZMET BİZDEN diyorum.

                                                Saygılarımla

                                           Yusuf ERDOĞAN

                        MHP İL GENEL MECLİS ÜYESİ ADAYI

 


Yazan : Recepustundag   Posta : recepustundag3[at]hotmail.com
14.03.2014 20:13:35
YUSUF ABİYE BAŞARILAR DİLER HAYIRLI UĞURLU OLMASINI NİYAZ EDERİM VE BİR HEMŞERİ OLARAK ELİMİZDEN GELEN HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERİYORUZ VE ÇALIŞIYORUZ

Yazan : YusufERDOGAN   Posta : hoyranemlak2006[at]hotmail.com
03.03.2014 13:00:54

DEĞERLİ DOSTLARIM

      30 Mart 2014 seçimlerinde ISPARTA merkez den,   MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ  İl Genel Meclis adayıyım. Beni tanıyanlar nasıl bir memleket sevdalısı  olduğumu  bilirler sanırım. Ve tüm memleket sevdalılarının oyuna talibim.

      Özellikle merkez dışından aranıp bizim vereceğimiz oylar sana gelir mi diye soran dostlarım var.Öncelikle bu memleket sevdalısı hemşerilerime teşekkür ediyorum. Verecekleri oy beni seçmiyormuş gibi görünse de;  Oylarını Milliyetçi Harekete   vermeleri  demek, bana vermeleridir. Çünkü seçim bölgelerinden   MHP’inden  bir tane il genel meclisi üyesi fazla gönderirlerse  bizim bileğimizin güçlü kılarlar.MHP’ye verilecek oy alınacak kararlarda çoğunluk demektir ve Memlekete hizmet demektir. İnanın dostlarım vereceğiniz oylarlarınız sizlere Hizmet olarak geri dönecektir.

      Bu vesile ile tüm memleket sevdalılarının oyunu 30 Mart 2014 de  MHP ye bekliyorum.                                                                

                                                                               Saygılarımla

                                         Yusuf ERDOĞAN

                           MHP ISPARTA İL GENEL MECLİS ADAYI


Yazan : YusufERDOGAN   Posta : hoyranemlak2006[at]hotmail.com
16.02.2014 14:30:18

 Evet Değerli Hemşerilerim yazın bişeyler olumlu yada olumsuz.Belediye seçim zamanı sayfa sayfa yazanlar neredeler?

O memleket siyasetten bişey kazanmadı şimdiye kadar. Kazanmazda. Çünkü kısır siyaset,sadece şahsi menfaat için yapılan siyaset memlekete bir şey kazandırmaz.Yazın düşüncelerinizi paylaşın köyde olsak bu site Kumdanlı’nın sitesi.

Ben Dinlemeye çekiliyorum.Saygılarımla Yusuf ERDOĞAN


Yazan : YusufERDOGAN   Posta : hoyranemlak2006[at]hotmail.com
15.02.2014 14:46:50

KIYMETLİ HEMŞERİLERİM

        Üzülüyorum,  Niyemi?;

        Bir memleketin kaderini orada yaşayan insanlar çizer.Talih makussa sadece liderde değil, orada yaşayan insanlardada hata aranmalı. Herkes bire bir öz eleştiri yapmalı. Hep eleştiriyorum lider hatalı ama memleketim için ben ne yaptım diye sormalı insan kendine.

      Bu girişi niye yaptım dostlarım.? Kumdanlı Belediyesinin düşmemesi için yaptığımız çalışma ve girişimler olumsuz neticelendi. Hemen hemen hergün arayıp ne yapabiliriz diye soran vatandaşlarımız var. İş işten geçtikten sonra bile olsa bu vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.

      Ve diyorumki; Yasal bir şey yapamıyoruz. Ama gelin bu seçimde Muhtar adayı çıkmasın, tepkiminizi böyle gösterin. Korkmayın Muhtarlık makamını kaldırmaya kimsenin gücü yetmez ne olur, daha sonra seçim yine yapılır.

      5 muhtarlık 1’e düşmüş, Belediye başkanlığı gitmiş, 15 civarı belediye personeli bitmiş, ağlanacak halimiz varken, o kalan tek muhtarlığı nasıl kazanabiliriz onun derdine düşmüşüz.!

      Yazık yazık…, İnanın samimiyetimle söylüyorum hiçbir beklentim yok memleketimden, üzülüyorum sadece

                                                 Saygılarımla

                                              Yusuf ERDOĞAN

Yazan : Abdrrahman ÜSTÜNDAĞ   Posta : abdurrahmanustundag[at]gmail.com
11.02.2014 11:44:26

Kumdanlı Belediye başkanımız Sn.Abdullah BİÇİCİ ye Allah' tan rahmet diliyorum.Tüm hemşehrilerimizin başı sağolsun.


Yazan : YusufERDOGAN   Posta : hoyranemlak2006[at]hotmail.com
07.02.2014 12:12:03

DUYURU

DEĞERLİ KUMDANLI SEVDALILARI

        ÜZÜCÜ HABERLER ÜST ÜSTE GELİYOR. BİRAZ ÖNCE ANAYASA MAHKEMESİNDEN BİR TEBLİGAT GELDİ. KUMDANLI BELEDİYESİ İLE İLGİLİ YAPTIĞIM BAŞVURU ÖN İNCELEMEYİ GEÇMİŞ. ANCAK KOMİSYONDA KONU YÖNÜNDEN YETKİSİZLİK NEDENİYLE KABUL EDİLEMEZ OLDUĞUNA VE YARGILAMA GİDERLERİNİN  ŞAHSIMIN ÜZERİNE BIRAKILDIĞINA OY BİRLİĞİ İLE KARAR VERİLMİŞ.

                                                             SAYGILARIMLA

                                                           YUSUF ERDOĞAN 


Yazan : Kağhan TÜRK   Posta : kaghanturk[at]hotmail.com
05.02.2014 13:44:06
DEĞERLİ HEMŞEHRİLERİM. 

DEĞERLİ DOSTUM VE ARKADAŞIM ABDULLAH BİÇİCİ'Yİ , 04/02/2014 GÜNÜ ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU KAYBETTİK. CENAZESİ 06/02/2014 PERŞEMBE GÜNÜ SAAT 09.00' DA KUMDANLI KASABASINDAN KALDIRILACAK OLUP, TÜM DOST VE AKRABALARINA DUYURULUR. ALLAH TAKSİRATINI AFFEYLEYE.


Yazan : YusufERDOGAN   Posta : hoyranemlak2006[at]hotmail.com
05.02.2014 08:28:21

DUYURU!

 Kumdanlı Bel. Bşk. Sayın Abdullah BİÇİCİ elim bir trafik kazasısonucu hayatını kaybetmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, kalanlarina başsağlığı ve sabırlar diliyorum.

                                                                                                    YUSUF ERDOĞAN 
                                                            HOYDER BSK -                                        ISPARTA


[1] 2 3 4 5 6

Sende yaz
İsim :
Posta :
Mesaj :
Kodlar , Duygular (Smile'ler)
Güvenlik :
144216
Güvenlik kodunu girin :

 

Üyelik
Kullanıcı : 
Şifre : 
Hatırla :   Gizli : 

  
 
Köşe Yazıları

Abdurrahman ÜSTÜNDAĞ

Deneme

Yusuf ERDOĞAN


 
Resimlerden
Galeriden seçmeler..
Resim Gönder

Kumdanlı Fatih Cami
 
Anket
A mı? B mi? C mi?:)
A (66 %)
B (14 %)
C (19 %)
21 - Katılım
 
Kayan Yazı

MutIuIuğu tatmanın tek çaresi, onu payIaşmaktır.?

İnsan gözdür, görüştür, gerisi ettir. İnsanın gözü neyi görüyorsa, değeri o kadardır.

Öğretmen bir kandiIe benzer, kendini tüketerek başkaIarına ışık verir.

SabahIeyin erken kaIkarak, gecenin gündüz oImak izin geçirdiği değişime şahit oImayanIar, yeryüzünde hiçbir şey görmemişIerdir.

Önce farenin şerrini defet, sonra buğday biriktirmeye çalış.

 
İyiki Doğdunuz

» isakaravicir , 
 
© Kumdanlı Kasabası
Webmaster:Gulkentli
En iyi görüntüyü 1024*768 çözünürlükte Internet Explorer 4.0 ve üstü ile verir.
Website motorumuz © 2007 AspSitem Ay Yıldız.
Bu sayfa: 0,39 saniyede yorumlandı.